dana
sati
minuta
sekundi
"Lideri budućnosti"
Tko će u budućnosti upravljati kompanijama; menadžeri ili umjetna inteligencija? Da li je AI korisna „alatka“ ili prijetnja? Što znamo o generaciji Z i kako je educirati u ozračju svakodnevnih tehnoloških mijena i inovacija? Burnout je vrlo česta pojava u menadžera i nameće se pitanje kako ostvariti balans vrhunskog menadžmenta i zdravlja? Kakvi trebaju/moraju biti lideri budućnosti?
Sve su to teme o kojima će govoriti, raspravljati i pokušati dati odgovore vodeći gospodarstvenici iz Hrvatske i regije kao i predstavnici akademske struke, relevantnih institucija i udruženja, brojni stručnjaci, istaknuti lideri kao što su Martina Dalić – predsjednica Uprave Podravke, Medeja Lončar - predsjednica Uprave Siemensa Hrvatska i direktorica Siemensa Slovenija i Siemensa Srbija, Gordan Kolak - predsjednik Uprave Grupe KONČAR, Dinko Lucić - predsjednik Uprave PBZ-a, Stjepan Orešković – većinski vlasnik M+ Grupe i predsjednik Nadzornog odbora IEDC Bled School of Management, Vedran Bajer - direktor Microsofta Hrvatska, Boris Drilo- član Uprave i glavni direktor za tehniku i informacijske tehnologije HT-a, Sergio Galošić - predsjednik Uprave Klimaopreme, Nina Šesto - direktorica digitalnog zdravstva u „Klinici Magdalena“ , Roberto Kutić, suosnivač i operativni direktor Infobipa, Mislav Malenica - osnivač i direktor AI startupa Mindsmiths i predsjednik CroAI udruge te brojni drugi. Kroz tri panela s njima će razgovarati izv. prof. dr. sc. Robert Kopal, prof. dr. sc. Mislav Ante Omazić te prof. dr. sc. Mladen Vedriš tête-à-tête sa Zlatkom Dalićem, izbornikom hrvatske nogometne reprezentacije.
Nakon Kongresa, s početkom u 20:00 sati, predviđena je gala večera uz glazbu cijenjene vokalistice Lele Kaplowitz i njenog benda koji će se pobrinuti za izvrsnu atmosferu. Gala večera održat će se također u hotelu Ambasador u kojem je ujedno osigurano i noćenje za sudionike Kongresa.
Govornici i panelisti

Zlatko Dalić
Vidi više

Dinko Lucić
predsjednik Uprave PBZ-a
Vidi više

Vedran Bajer
direktor Microsofta Hrvatska
Vedran se pridružio Microsoftu u listopadu 2022. kao regionalni direktor za Hrvatsku. Prije nego što se pridružio Microsoftu, Vedran je proveo više od desetljeća u Googleu, od čega osam godina izvan Hrvatske obnašajući različite globalne uloge.
Vedran je rođen u Zagrebu i ima magisterij inženjeringa te 20 godina iskustva u razvoju poslovanja, financijama i menadžmentu stečenog kroz različite uloge u međunarodnim tehnološkim tvrtkama i startupovima.

Martina Dalić
predsjednica Uprave Podravke
Dr.sc. Martina Dalić osoba je s bogatim iskustvom u javnom i privatnom sektoru, ali i međunarodnim institucijama. Na funkciju predsjednice Uprave Podravke d.d. dolazi s pozicije direktora društva za poslovno savjetovanje Callidus Certus d.o.o., čiji je i osnivač. U svojoj karijeri u javnom sektoru bila je potpredsjednica Vlade Republike Hrvatske i ministrica za gospodarstvo, poduzetništvo i obrt (2016. – 2018.), ministrica financija (2010. – 2011.), državni tajnik (2004. – 2008.) te pomoćnik ministra financija (1997. – 2000.). Karijeru u javnom sektoru počela je 1995. godine u Ministarstvu financija. Pored toga, 2011. godine izabrana je za zastupnicu u Hrvatskom Saboru te je taj mandat obnašala sve do 2015. godine. Značajno iskustvo stjecala je i kroz privatni sektor pa je tako od 2008. do 2010. godine bila Predsjednik Uprave Partner banke Zagreb, a od 2000. pa sve do 2004. godine glavni ekonomist Privredne banke Zagreb, članice Intesa Sanpaolo Grupe. U razdoblju 2015. do 2016. godine bila je stalni savjetnik za upravljanje javnim financijama u Međunarodnom monetarnom fondu, Washington DC. U razdoblju 2005. do 2012. dr. sc. Martina Dalić bila je zamjenica glavnog pregovarača i pregovarač u pregovaračkom timu za pristupanje Republike Hrvatske u članstvo Europske unije za četiri poglavlja (Carinska unija, Oporezivanje, Financijska kontrola i Proračunske i financijske odredbe). Martina Dalić je završila Ekonomski fakultet u Zagrebu, gdje je i započela svoju profesionalnu karijeru kao asistent na Katedri za organizaciju i management. Magistrirala je 1994. godine, a titulu doktora znanosti je stekla 2012. godine. Autorica je brojnih stručnih i znanstvenih radova.

Stjepan Orešković
većinski vlasnik M+ Grupe i
predsjednik Nadzornog odbora
IEDC Bled School of Management
Stjepan Orešković ima bogato iskustvo u znanosti kao profesor na nizu vodećih svjetskih sveučilišta i glavni istraživač međunarodnih znanstvenih projekata. U svijetu poduzetništva poznat je kao uspješan investitor i menadžer velikih privatnih kompanija. Uvjeren je da su snažne veze znanosti, tehnologije i poduzetništva ključ održivog razvoja. Predsjednik je Nadzornog odbora IEDC Bled School of Management koja u edukaciji objedinjuje najbolje principe znanosti i poduzetništva. Većinski je vlasnik M+ Grupe kompanije koja predstavlja originalan model razvoja i upravljanja globaliziranom burzovno listanom kompanijom. Temelj ima u obiteljskoj firmi u partnerstvu s privatnim ulagačima, svim obveznim mirovinskim fondovima u Hrvatskoj, više dobrovoljnih mirovinskih i privatnih investicijskih fondova te Mid Europa Partnersa vodećim investicijskim fondom za ulaganja u središnju i istočnu Europu sa sjedištem u Londonu. M+ grupa zapošljava više od 10.700 djelatnika u 15 zemalja. Kompanija ima sjedište u Zagrebu, a operativno djeluje na 62 tržišta Azije, Europske unije, Sjeverne Amerike i Pacifika. Uspješno je radio je kao konzultant za na velikim projektima za međunarodne organizacije kao što su The World Bank, European Commission DG Science i World Health Organization. Glavni je znanstveni istraživač (PI) Global Grand projetka financiranog od strane Pfizer Inc. koji uključuje više od 60 kliničkih, bihevioralnih i statističkih timova s Harvard Medical School – Massachusetts GeneralHospital te Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani i Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Autor je ukupno članaka, knjiga i poglavlja u knjigama kod vodećih svjetskih izdavača kao što su Springer Publishing, Elsevier Science, Wiley-Blackwell, Pergamon Press te Cambridge University Press Profesor Orešković vodi zajedničke obrazovne, istraživačke i konzultantske projekte, međunarodne konferencije te predaje na vodećim sveučilištima u Sjedinjenim Američkim Državama, Ujedinjenom Kraljevstvu, Francuskoj, Italiji, Njemačkoj i Sloveniji. Njegovi znanstveni i poduzetnički projekti, aktivnosti i urednički članci predstavljeni su u svjetski vodećim znanstvenim časopisima Lancet i British Medical Journal te knjigama “Global Health Leadership and Management” (predgovor David Rockefeller), “Global Health Disparities” (Enku Kebede Francis) i “Urban Health” (predgovor Michael R. Bloomberg). Njegove ideje i projekti predstavljeni su u vodećim međunarodnim medijima uključujući i Bloomberg, Huffington Post, Reuters, Associated Press, CNN, BBC, RTL PTIT, NBC.

Medeja Lončar
predsjednica Uprave Siemensa
Hrvatska i direktorica Siemensa
Slovenija i Siemensa Srbija
U svojoj tridesetogodišnjoj karijeri Lončar je stekla iskustvo iz područja strateškog razvoja, prodaje i marketinga. Prije dolaska u Siemens prije petnaest godina, bila je članica menadžerskih timova u uspješnim slovenskim i međunarodnim tvrtkama u različitim sektorima, uključujući mobilne komunikacije, maloprodaju, industriju i energetiku. 2007. godine je imenovana predsjednicom Uprave Siemensa Slovenija, a 2015. postaje voditeljica divizije Digital Factory za regiju Adriatic. U svom radu poseban naglasak stavlja na primjenu koncepta Industrije 4.0 i uvođenje Siemensovih klijenata u novu eru proizvodnje.

Sergio Galošić
predsjednik
Uprave
Klimaopreme
Sergio Galošić rođen je 1979. u Zadru gdje završava osnovnu i srednju Pomorsku školu smjer brodostrojarstvo. Školovanje nastavlja u Zagrebu na Fakultetu strojarstva i brodogradnje smjer brodostrojarstvo. Po završetku fakulteta ne ide, kako se očekivalo, „tuć more“, već ostaje u Zagrebu i zapošljava se u kompanij INETEC – Institut za nuklearnu tehnologiju kao inženjer za razvoj robotskih sustava za primjenu ne-razornih ispitivanja primarnih komponenti nuklearnih elektrana. Na tom radnom mjestu vodio je multidisciplinarne timove za razvoj sofisticiranih robotskih sustava koji su uspješno postavljeni i integrirani u brojnim nuklearnim elektranama diljem svijeta. 2010. godine prelazi u odjel za razvoj poslovanja te nakon dvije godine intenzivnog rada u razvoju, preuzima funkciju direktora društva na kojoj ostaje sljedeće četiri godine. 2016. godine pridružuje se timu tvrtke Klimaoprema d.d. na funkciji predsjednika uprave s ciljem snažnijeg pozicioniranja na stranom tržištu. Klimaopremu, kao jednu od sastavnica tehnološke grupacije Amelicor, čine dvije poslovne jedinice: klimaprogram i inženjering čistih prostora. Kroz klimaprogram tvrtka se etablirala u jednog od 5 vodećih europskih proizvođača opreme za ventilacijske sustave, dok je u inženjeringu čistih prostora Klimaoprema prepoznata kao jedinstvena tvrtka koja pruža projekte po sistemu „ključ u ruke“ najvećim svjetskim farmaceutskim kompanijama u području projektiranja, proizvodnje i izgradnje proizvodnih kapaciteta za proizvodnju lijekova i ostalih farmaceutskih proizvoda koji zahtijevaju proizvodnju u kontroliranim uvjetima. U 6 godina koliko vodi tvrtku Klimaoprema broj zaposlenih se udvostručio, s nekadašnjih 330 na 680, a samo je u prošloj, 2022. godini, zaposleno 63 nova djelatnika. Ukupni prihod od gotovo 1.100.000.000 mio. kuna u 2021. godini te izvoz od 92,5% i više su nego dovoljni za Menadžera godine u kategoriji velikih poduzeća. Član je Rotary kluba Zagreb Medvedgrad gdje kroz intenzivnu suradnju na humanitarnim projektima nastoji svojim znanjem i iskustvom pomoći zajednici.

Boris Drilo
član Uprave i glavni direktor za tehniku i informacijske tehnologije HT-a
Vidi više

Nina Šesto
direktorica digitalnog zdravstva u „Klinici Magdalena“
Vidi više

Mislav Malenica
osnivač i direktor AI startupa Mindsmiths i
predsjednik CroAI udruge
Vidi više

Gordan Kolak
predsjednik Uprave
Grupe KONČAR
Stručnjak za strateško upravljanje organizacijama, gospodarstvenik i konzultant Rođen je 1970. u gradu Villingen-Schwenningen, u Njemačkoj. Diplomirao je na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci i magistrirao na Fakultetu strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu. Tijekom svoje profesionalne karijere intenzivno razvija znanja i vještine na području strateškog upravljanja organizacijama, ali i u području nacionalne/domovinske sigurnosti, od sveučilišnog obrazovanja i kasnijeg usavršavanja na prestižnim američkim i europskim, civilnim i vojnim učilištima. Stručnjak je u poslovnom, financijskom i organizacijskom restrukturiranju složenih poslovnih sustava s iznimnim menadžerskim i konzultantskim iskustvom, koje potvrđuje uspješnim vođenjem vlastite konzultantske tvrtke, usmjerene na poslovno savjetovanje u području ICT rješenja, planiranja, implementacije, nadzora i upravljanja strategijom poslovanja te korporativnog upravljanja i revizije. Svoja profesionalna iskustva razvijao je i primjenjivao kao direktor i predsjednik Uprava tvrtki DOK-ING za proizvodnju robotiziranih strojeva za posebne namjene, King ICT za integraciju ICT sustava, Megatrend za ICT distribuciju i Megatrend poslovna rješenja za ICT rješenja, kao i tvrtke Dalekovod proizvodnja. Godine 2019. imenovan je zamjenikom predsjednika, a 2020. predsjednikom Uprave KONČAR - Elektroindustrije d.d. U razdoblju 2020. – 2022. naglasak je stavljen na restrukturiranje dijela poslovanja u svrhu povećanja učinkovitosti i profitabilnosti Grupe KONČAR te jačanja segmenata digitalnih rješenja i obnovljivih izvora energije. Kao pripadnik Oružanih snaga Republike Hrvatske aktivno je sudjelovao u Domovinskom ratu i razvoju obrambenog sustava. Sudjelovao je i u UN-ovoj mirovnoj misiji u Sierra Leoneu, a i dalje je aktivan u razvoju nacionalnog sigurnosno-obrambenog sustava Republike Hrvatske. Obnašao je dužnost predsjednika Hrvatske udruge poslovnih savjetnika te predavača na Zagrebačkoj školi ekonomije i menadžmenta. Od 2015. do 2020. godine bio je tajnik Vijeća za domovinsku sigurnost predsjednice Republike Hrvatske. Aktivan je član brojnih poslovnih udruga. Odlikovan je Spomenicom Domovinskog rata, dobitnik je priznanja Society of American Military Engineers te Medalje Ujedinjenih naroda (United Nations Medal) za sudjelovanje u mirovnoj misiji u Sierra Leoneu.
Moderatori


Mladen Vedriš
prof. dr. sc.
Prof.dr. Mladen Vedriš, znanstveno-istraživačku karijeru je započeo u Centru za
istraživanje migracija Sveučilišta u Zagrebu. Godine 1990. postaje predsjednik
Izvršnog vijeća Grada Zagreba (današnja funkcija gradonačelnika). Godine 1992.
postaje član Vlade, a krajem iste godine imenovan je potpredsjednikom Vlade RH za
područje gospodarstva. Od 1993. do 1995. godine obnašao je dužnost predsjednika
Hrvatske gospodarske komore. Od 1996. utemeljuje tvrtku Sonder d.o.o. za strateško
savjetovanje. Od 2005. do 2020. bio je profesor na Pravnom fakultetu u Zagrebu, te
predstojnik Katedre za ekonomske znanosti. Od 2020. predaje na Veleučilištu
Effectus. Bio je član Savjeta Hrvatske narodne banke, predsjednik Savjetodavnog
vijeća Agencije za promicanje izvoza i ulaganja, član Ekonomskog vijeća predsjednika
vlade RH, a od 2011. godine je i predsjednik Partnerskog vijeća Grada Zagreba te od
2016. predsjednik Partnerskog vijeća Urbane aglomeracije
Stručnjak je na području makroekonomskih analiza, regionalnog razvoja, industrijske
politike, konkurentnosti. Na tu je temu objavio niz znanstvenih i stručnih radova, te
sudjelovao u više domaćih i inozemnih znanstveno-istraživačkih projekata.

Robert Kopal
izv. prof. dr. sc.
Viši znanstveni suradnik i profesor visoke škole u trajnom zvanju, predsjednik Uprave Effectus poduzetnički studiji – visokog učilišta, savjetnik Uprave u Tokić d.o.o.
Dosadašnje profesionalno i znanstveno iskustvo: posebni savjetnik predsjednika Vlade RH za nacionalnu sigurnost; državni tajnik MUP-a RH; dekan Visokog učilišta Effectus; prodekan za R&D na Visokom učilištu Algebra te voditelj diplomskih studija Digitalni marketing (Digital Marketing) i Podatkovni smjer (Data Science); prodekan za nastavu na Visokoj poslovnoj školi Libertas; predavač i gost predavač na više visokih učilišta u RH i inozemstvu te na programu CROMA EduCare (Hrvatsko udruženje menadžera i poduzetnika); izvršni direktor za istraživanje i razvoj u Tokić d.o.o.; savjetnik Uprave IN2 Grupe za R&D/znanstveni savjetnik; suosnivač i Chief Science Officer u IN2data; obavljao poslove glavnoga obavještajnog analitičara MUP-a RH (iznimno promaknuće u najviše inspektorsko zvanje glavnog policijskog inspektora, godišnja nagrada MUP-a RH); viši menadžer u POA-i i SOA-i; objavio 13 knjiga u RH i inozemstvu (Analitički menadžment, Ekonomska analiza međunarodnog terorizma; Teorija igara ; Analiza (socijalnih) mreža i dr.); autor više poglavlja u knjigama te 70+ stručnih i znanstvenih radova u RH i inozemstvu; voditelj i predavač na 200+ poslovnih i analitičkih radionica u RH i inozemstvu (trenirao sigurnosne i obavještajne službenike 11 država); dizajnirao nekoliko specijaliziranih informacijskih sustava; certificirani trener obavještajne analitike (intelligence analysis techniques) i analitičkog SW (intelligence analysis software’s); 20+ certifikata; član IALEIA-e (International Association of Law Enforcement Intelligence Analysts) i BDVA (Big Data Value Association); izvršni urednik u časopisu International Journal of Digital Technology and Economy te član uredništva u International Journal of Economics & Management Sciences; izlagao na mnogim domaćim i međunarodnim konferencijama te sudjelovao i vodio više nacionalnih i međunarodnih analitičkih projekata (Head of PIU & Key Expert: "CARDS Twinning project: Criminal Intelligence System, Phase 1&2" i Project Liaison Officer na UNODC (United Nations Office on Drugs and Crime) projektu "Strengthening of Capacities for Collection and Analysis of Criminal Intelligence in South-eastern Europe" i dr.); član Nacionalnog vijeća za kibernetičku sigurnost; član Matičnog povjerenstva za društvene znanosti; član Nacionalnog vijeća za razvoj ljudskih potencijala; član nacionalnog tima RH – Europski Big Data Hackathon 2017. koji je osvojio 1. mjesto; nositelj crnog pojasa 2. dan u klasičnom karateu
Područja interesa: obavještajna analitika; problem solving; decision making; kreativnost i inovativnosti; teorija igara; bihevioralna ekonomija; analiza socijalnih mreža; kritičko mišljenje; informacijska sigurnost; data science; obrazovanje
Novije objavljene knjige: "Kreativnost 4.0: evolucija i revolucija" te "Analitički menadžment". Za knjigu Analitički menadžment autorima su dodijeljene dvije nagrade.

Mislav Ante Omazić
prof. dr. sc.
Pokretač je niza inicijativa s osnovnim ciljem stvaranja promjena u društvu. Radio je na brojnim projektima različitih veličina s raznim hrvatskim i međunarodnim institucijama te predstavljao svoje radove na preko 20 međunarodnih konferencija.
Redovni je profesor na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu na Katedri za organizaciju i menadžment, spec. projektni menadžment i društvenu odgovornost poduzeća. Voditelj je i član projektnog tima na brojnim znanstvenim i stručnim projektima na temu društveno odgovornog poslovanja i razvoja poslovanja te svojim znanjem i iskustvom aktivno doprinosi zajednici kroz filantropski rad u UNICEF-u, osnivanjem i mentoriranjem studentske udruge ˝eSTUDENT˝ , osnivanjem lokalne podružnice međunarodne udruge za poticanje izvrsnosti mladih Young Executive Society.
Dobitnik je nagrade ˝Oskar za dobrotu˝ koja se dodjeljuje za razvoj civilnog društva, nagrade ˝Mijo Mirković˝ kao autor poglavlja za izniman znanstveni doprinos za knjigu „Korporativno upravljanje“ i kao koautor za izniman znanstveni doprinos za knjigu „Projektni menadžment“ te Dekanove nagrade za izuzetan nastavni rad sa studentima i javnu promociju Institucije.